PODMIENKY ŠTÚDIA V ZAHRANIČÍ

Na veľtrhu Gaudeamus ® sa každoročne prezentuje viac zahraničných vysokých škôl a univerzít. Môžete tu nájsť ako prestížnej inštitúcie takmer zo všetkých krajín Európskej únie, tak univerzity z ostatných Európskych krajín, Spojených štátov amerických, Ázie, Austrálie i Afriky. Máte tu jedinečnú príležitosť zhliadnuť kompletnú ponuku možností kvalitného štúdia v zahraničí.

Zahraničné univerzity majú záujem prijímať slovenských študentov a ponúkjú im vysoko kvalitné štúdium vo všetkých študijných odboroch, často za veľmi výhodných podmienok. V zahraničí máte možosť študovať prostredníctvom svojej vysokej školy zapojené do jedného z európskych programov výmen študentov a vyskúšať si tak jeden alebo dva semestre na zahraničnej škole. Oveľa zaujímavejšiou možnosťou je však absolvovať celý študijný program v zahraničí a získať tak vysoko kvalitné jazykové a odborné vzdelanie s široko uznávaným zahraničným diplomom.

Štúdium na zahraničnej univerzite je veľmi prestížna a zároveň dôležitá skúsenosť, ktorá vám otvára nové možnosti ako pri štúdiu, tak pri uplatnení v praxi.

Kompletnú ponuku zahraničných škôl a univerzít, rozdelenú podľa jednotlivých krajín nájdete TU.

Informácie o krajinách, v ktorých je možné študovať, podmienkach štúdia, štipendiách, nákladoch na štúdium a ďalšie nájdete v nasledujúcom zozname.

ZOZNAM KRAJÍN V KTORÝCH JE MOŽNÉ ŠTUDOVAŤ: